Fiber lazer rezonatör nedir?

Fiber lazer rezonatör nedir?

Mart 24, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0
Robart Lazer

Fiber lazer rezonatör nedir?

Fiber lazer rezonatör bir lazer üreticisidir.  Metal lazer kesim makinelerinde kullanılan fiber rezonatörler 1080 nm dalga boyunda, yoğun ve aynı fazlı paralel dalgalar halinde genliği yüksek, güçlü bir ışık demeti olarak tanımlanır. Lazer güçlerine göre ağırlıkları ve ebatları farklılık gösterir.

Fiber lazer rezonatör avantaları co2 lazer kaynaklarına göre daha  gaz tüketiminin olmaması ve üretilen lazer ışınının kesme kafasına aynaya gerek kalmadan fiber optik kablo ile taşınabilmesi büyük avantajdır. bu sayede maliyet düşer, bakım ve maliyet azalalır.

Fiber optik kablolarda güç kaybı olmamakta dolayısıyla ilave olarak soğutma sistemine gerek kalmamaktadır. Enerji verimlilikleri çok daha yüksektir (örneğin: Ortalama olarak 1kW lazer enerjisi için CO2 lazerleri 10kW elektrik enerjisi tüketirken fiber lazer 3-4 KW elektrik enerjisi tüketir.) Ancak fiber lazerlerin üretim maliyetlerinin Fiber Rezonatör öncesi yüksek olması dezavantaj teşkil etmekteydi. Fiber Laser ile bu maliyetler çok düşmüş ve üretici için avantaj haline gelmiştir.  Ayrıca fiber lazerler de 40 KW enerjilere çıkılabilmektedir ve fiber lazerlerin standart dalga boyu CO2 lazerlere göre 10 kat daha düşüktür. Max Laser son yıllarda Dünya pazarının büyük bir kısmını ele geçirmiş ve hızla büyüyen bir firmadır.

Fiber lazer rezonatör fiyatları artık çok daha rekabetçi ve avantajlı. Lütfen fiyatlar için iletişime geçiniz.

fiber optik rezonatör kullanımı metal kesimlerde artık beredeyse % 100 yakındır.

 

Nasıl Yardımcı olabiliriz