Fiber lazer kesim makinesinin ömrünü nasıl uzatabilirim?

Fiber lazer kesim makinesinin ömrünü nasıl uzatabilirim?

Nisan 1, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0
Boru ProfiL KesiM Lazer

Fiber lazer kesim makinesinin ömrünü nasıl uzatabilirim?

Lazer kesim makinesinin ana bileşenleri devre sistemi, iletim sistemi, soğutma sistemi, optik yol sistemi ve toz giderme sistemidir.

Genel olarak, son üç bölüm günlük olarak sürdürmemiz gerekenler.

1. Soğutma sistemi .

Su soğutucusunun içindeki suyun düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Su kalitesi ve su sıcaklığı, lazer tüpünün servis ömrünü doğrudan etkiler. Genellikle saf veya saf su kullanılmasını ve su sıcaklığının 35 ° C’nin altında tutulmasını öneriyoruz .

Ayrıca, suyun istediğiniz zaman akmasını sağlayın. Soğutma suyu, lazer tüpü tarafından üretilen ısının uzaklaştırılmasından sorumludur.

2. Toz giderme sistemi .

Fan uzun süre kullanılmış ve çok fazla tozla kirlenmiş olacak. Fanın emişinin yetersiz olduğunu ve egzozun pürüzsüz olmadığını tespit ederken, gücü kapatmanız ve fandaki hava giriş ve çıkış borularını çıkarmanız gerekir. Ardından fanın içindeki tozu temizleyin. 

3. Optik yol sistemi .

Makine bir süre çalıştıktan sonra, merceğin yüzeyi toz ile kaplanacaktır . Bu şartlar altında , yansıtıcı merceğin yansıtıcılığı ve merceğin geçirgenliği azalacaktır.

Operatör etanolü ovalamak için emici pamuk kullanmalı ve lensin merkezi boyunca kenara dikkatlice silmeli. Bu işlem sırasında lens, yüzey kaplamanın zarar görmesi durumunda hafifçe silinmelidir.

Fiber lazer kesim makinesinin ömrünü uzatmak için sadece sistemi düzenli tutmak değil, aynı zamanda iyi bir çalışma ortamına ve doğru çalışma alışkanlığına sahip olmak gerekir.

Daha fazla detay için bizimle görüşebilirsiniz

ROBART LASER

0532 361 26 20

 

Nasıl Yardımcı olabiliriz