Fiber lazer alırken Hangi lazer gücünü seçmelisiniz? Nasıl seçilir?

Fiber lazer alırken Hangi lazer gücünü seçmelisiniz? Nasıl seçilir?

Nisan 22, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0
Robart Fiber Lazer 4

Fiber lazer alırken Hangi lazer gücünü seçmelisiniz? Nasıl seçilir?

Lazer endüstrisinin ve imalat sanayinin gelişmesiyle birlikte fiber optik lazer kesim makinesinin gücü artmaktadır. Şu anda piyasadaki lazer kesim makinesinin gücü 1000W ile 12000W arasındadır ve büyük üreticilerin minimum gücü 1000W’dir ve 1000W’ın altındaki ekipman artık üretilmemektedir.

Farklı güce göre, fiber optik lazer kesim makinesi şu şekilde ayrılır: Düşük güçlü fiber lazer kesim makinesi, orta güçte fiber lazer kesim makinesi, yüksek güçlü fiber lazer kesim makinesi. Şu anda, genellikle 2000 watt’tan düşük düşük güçlü fiber lazer kesim makinesi lazer gücüne fiber lazer kesim makinesi diyoruz. 2000W ≤ 6000W orta güçlü fiber lazer kesim makinesi, 8000W ve üzeri yüksek güçlü fiber lazer kesim makinesi olarak adlandırılır.

Son yıllarda, fiber optik lazer kesim makinesinin fiyatı, esas olarak Çin tarafından üretilen optik fiber lazer kesim makinesinin yedek parçalarının yurt dışından ithal edilmesi ve maliyetin nispeten yüksek olması nedeniyle çok daha düşüktür.

Farklı kesim malzemelerine ve kalınlığına göre, farklı güçte lazer kesim makinesini seçin.

Fiber lazer kesim makinesinin gücü kesim talebine göre belirlenir. Sadece üretim kapsamını, işleme malzemesini ve kesme kalınlığını bilmek değil, aynı zamanda satın alınacak tür, format ve gücü teyit etmek için uzun vadeli işleme ihtiyaçlarını da hesaba katmak gerekir.

Müşteri ayrıca yerinde prova için kendi malzemelerinizi Robart Laser fabrikasına götürebilir ve en iyi efekti seçebilir.

Kendi üretiminize uygun fiber optik lazer kesim makinesinin gücünü seçin. 

Düşük güçlü lazer kesim makinesi, daha ince paslanmaz çelik ve karbon çelik levha için kullanılabilir, böylece kesme hızı garanti edilebilir, çalışma verimliliği garanti edilebilir, maliyet tasarrufu sağlanır,

Hem kalın levha hem de ince varsa plaka, sadece kalın plakanın kesme etkisini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda ince plakanın kesme verimliliğini ve etkisini de sağlayan yüksek güçlü fiber optik lazer kesim makinesi düşünülebilir.

 

Nasıl Yardımcı olabiliriz