Fiber Lazer Kesim Metal Makinesi Z-ekseni

Fiber Lazer Kesim Metal Makinesi Z-ekseni

Kasım 21, 2022 FİBER LAZER HABERLER 0
Robart Lazer 5

Fiber Lazer Kesim Metal Makinesi Z-ekseni

Gövde kısmı fiber lazer kesim metal makinenin en önemli parçasıdır , yatak (X ekseni), kiriş (Y ekseni), Z ekseni, değişim platformu (isteğe bağlı), masa, gaz hattı, su hattı ve diğer bileşenlerden oluşmaktadır.
Fiber lazer kesicilerde Z-ekseni cihazının işlevi:
Z-ekseni kesme kafası kısmının yukarı ve aşağı hareketini elde etmek anlamına gelir. Lazer kesim kafasının aşağı ve aşağı hareketi CNC sistem kontrol servo motoru, motorlu bilyalıdır. Z ekseni vidayı yukarı ve aşağı kaydırın, Z ekseni hareket stroku 120mm; Üst ve alt uçlar, konturu kontrol etmek için yakınlık switche kullanılırken, Ball’un her iki ucu da elastik yastıklara sahiptir, hareket güvenliğini sağlar. Bazı vidalar ve lineer kılavuzlar, sürücünün doğruluğunu sağlamak için yüksek kaliteli ürünlerin benimsenmesini sağlar.

elgo lazer
mekotek fiber lazer

Z ekseni bir CNC ekseni olarak kullanılabilir, tek başına enterpolasyon hareketini yapabilir ve X, Y-ekseni ile eklem hareketini yapabilir ve farklı durumların ihtiyaçlarını karşılamak için kesme kafasının elektronik kontrolü ile servo kontrolüne geçilebilir.

Sayısal kontrol sistemi tarafından servo kontrollü olan Z-ekseni, dolayısıyla nispeten yüksek doğrulukla hareket eder, kesimin kalitesini sağlamak için stabilite daha iyidir. Kesme kafasının kesilmesi ve kesilmesinin ömrünü garantilemek için elastik bir tampon içine yerleştirilir. kafası.


Z-ekseni aygıtının kapasitif sensörü (kesme kafasına takılı olarak), sinyal tekrar kontrol sistemine geri döndükten sonra nozülden plaka yüzeyine olan mesafeyi tespit eder, daha sonra kontrol sistemi Z ekseni motoru tarafından kontrol edilir, kesme kafası yukarı ve aşağı hareketini tahrik eder bu sayede, nozulun tabakadan değiştirilmemesi, kesme kalitesinin etkin bir şekilde kontrol edilmesidir. Kesme kafasının odak uzunluğunun ayarlanması, kesimin malzemesinin kalınlığına ve malzemenin kalınlığına göre, odaklama pozisyonunu ayarlamak için araçlara sahiptir, böylece iyi bir kesim bölümü elde edilir. .


Nozzle, işleme sarf malzemelerinden biridir, kullanıcılar değiştirmeyi kolaylaştırmak için bir dizi farklı nozulu yedekleyebilirler.
Z-ekseni lineer kılavuzlar muhafazasına sahiptir ve vida yatağının yağlama memesi, düzenli olarak yağlanabilir.

 

Nasıl Yardımcı olabiliriz