Fiber lazer kesim makinesinin kaybını azaltmak için yöntemler

Fiber lazer kesim makinesinin kaybını azaltmak için yöntemler

Aralık 2, 2022 FİBER LAZER HABERLER 0
Fiber Laser Cutting 2

Fiber lazer kesim makinesinin kaybını azaltmak için yöntemler

ROBART LAZER
fiber lazer nerede satılır

Bir fiber lazer kesim makinesini kullanırken , kesme kalitesini garanti altına almak için, maliyet tasarrufu için kaybını azaltmak için elimizden geleni yapacağız. Kaybını azaltmanın bir yolu var mı?

Fiber lazer kesim makinesini açmadan önce, ışın ileriye ve geriye doğru itilmeli ve araba anormal bir gürültü olmaksızın sola ve sağa hareket etmeli, sonra enerjilendirilebilir. Bir gün çalıştıktan sonra, hareket sistemindeki hasarı önlemek için makinedeki atığı ve çöpleri temizleyin.Mükemmel çalışma koşullarını koruyabilmesi için hareketli parçalarını temizleyin. Özel yöntemler aşağıdaki gibidir

1.       Lazer tüp desteği ve ilk aynadaki vida dahil olmak üzere vidanın içine az miktarda yağlayıcı madde enjekte edilmeli ve bunlar bakım sırasında kolayca demonte edilip monte edilebilir.

2.       NOT: Senkron kayışlara, çekme zincirlerine, trakeaya, motorlara, sensörlere ve merceklere, tellere yağlayıcı eklemeyin.

3.       Makineye gereksiz zarar gelmesini önlemek için makinenin içine hiçbir öğe yerleştirilmemelidir.

4.       Metal yağ tankerleri, metal şaftlar, sürgü ve lineer kılavuzlar üzerinde pamuklu bez temiz tozu kullanarak yağlayıcı ekleyin ve pistonlu hareket yapın.

elgo lazer
elgo fiber lazer

Fiber lazer kesim makinesi, metal malzemeleri kesmek için özel olarak kullanılır. Lazer ışını 0,1 mm çapa kadar çıkabilir. Bu nedenle, fiber lazer kesici yüksek hassasiyete sahiptir. Sadece sac metal işlemenin teknik içeriğini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kar marjını da arttırır. Bu nedenle, herkes fiber lazer kesim makinesini kullanırken dikkatli olmalı, böylece ekipman herkese daha iyi hizmet verebilir.

 

Nasıl Yardımcı olabiliriz