Fiber Lazer Kesim Makinesi Avantajı Nedir?

Fiber Lazer Kesim Makinesi Avantajı Nedir?

Ocak 11, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0
lazer demir kesim

Fiber Lazer Kesim Makinesi Avantajı Nedir?

Birçok mekanik ve elektrik üretim endüstrisi için, mikrobilgisayar programı ile modern paslanmaz çelik lazer kesim makinesi sistemi, farklı şekil ve boyutlarda iş parçalarının kesilmesini kolaylaştırabilir. 

Lazer ışını koniktir ve yarık da koniktir. 0,3 mm’lik kalınlık, 2 mm’lik kalınlıktan çok daha küçüktür. Lazer kesim makinesinin kalitesini ölçmek için kesim hassasiyeti önemli bir parçadır. 

Çalışma masasının hassasiyeti, lazer kesimin tekrarlama doğruluğunu belirler. Çalışma tezgahının hassasiyeti ne kadar yüksek olursa, kesme doğruluğu da o kadar yüksek olur. Burada Robart LAZER size şunu öğretmek istiyor: Kesme makinesini nasıl daha hızlı ve daha iyi kesersiniz.

İş parçası malzemesinin lazer kesim makinesinin doğruluğu üzerinde belirli bir etkisi vardır, bu durumda paslanmaz çeliğin kalınlığı o kadar küçüktür. Aynı malzeme için bile, malzemenin bileşimi farklıysa, kesim hassasiyeti de farklı olacaktır ki bu da lazer kesim makinesinin kesim hassasiyetini etkileyen faktörlerden biridir.

 Bu konik lazer ışını koşulu altında, hassasiyet ne kadar düşükse ve yarık ne kadar büyükse, iş o kadar büyük olacaktır.

Kapalı Kasa Robart Fiber Lazer
kapalı kasa fiber lazer

Aslında paslanmaz çelik lazer kesim makinelerinin doğruluğu tamamen ekipmanın kendisine bağlı değildir. Hepimizin bildiği gibi lazerin yaydığı ışık huzmesi koniktir, dolayısıyla kesim aralığı da koniktir.

 Aynı durumda, farklı malzemelerin kesme doğruluğu, aynı malzeme için bile biraz farklıdır, malzemenin bileşimi farklıysa, kesme doğruluğu da farklı olacaktır. Konik lazer ışınları bir araya geldiğinde nokta küçülür ve küçülür. Lazer kesim, plazma kesimden daha iyi olan çapak, kırışıklık ve yüksek hassasiyete sahip değildir. 

Lazer ışınının şekli, metal lazer kesim makinesinin kesme doğruluğunu etkileyen önemli bir faktördür. Aynı ışık demeti koşulu altında, iş parçası malzemesinin de lazer kesim makinesinin doğruluğu üzerinde belirli bir etkisi vardır. 

Genellikle bir kalıp kesim kalıplama işleminden daha çok tercih edilir ve kalıbın onarılması gerekli değildir, bu nedenle genel olarak daha uygun maliyetlidir. Bu nedenle, lazer kesim makinesi üreticileri ne kadar doğru olursa, yarığın boyutu o kadar küçük olur ve en küçük nokta 0,01 mm’ye ulaşabilir. 

 

Nasıl Yardımcı olabiliriz